Vastupidavad ja laia toonivalikuga
KIVIST KÖÖGITASAPINNAD

Köögitasapind on köögimööbli lahutamatu osa ja ilma selleta me oma kööki kasutada ei saa. Siin lehel vaatame täpsemalt üle mis on levinuimad köögitasapinna materjalid ja tutvustame mõndasi neist.

Enimkasutatud köögitasapinna materjalid on laminaat, täispuit, plastik ja loomulikult vana hea ning aegumatu kivi.
Eelmainitutest soodsaim on laminaat ja hinnalisim kivi.
Kivi hinna aga kompenseerib kvaliteet ja vastupidavus.
Sestap on mõned meie kliendid kahjuks valinud minna odavamat teed ja tellinud endale laminaadist tasapinnad, kuid paari aasta möödudes küsivad nad taas hinnapakkumist kivist köögitasapinnale, kuna laminaat ei pidanud vastu.
Teised seevastu on öelnud, et nad ei ole nii rikkad, et endale odavat toodet soetada.
Siit võime järeldada, et teadlik inimene tellib esimese korraga vastupidava lahenduse.

Kivist köögitasapinnad jagunevad põhiliselt kolme gruppi:
GRANIIT, KERAAMIKA ja PRESSKIVI ehk KVARTS.

GRANIIT on u 1,5-2,5 mljr. Aastat vana maapõuest leiduv mineraal, mida tänapäeva moodsa tehnika abil saame kasutada väga laialdaselt. Parim näide ongi köögitasapind.
Graniidi plussid on kindlasti looduslikkus, kuumuse taluvus ja kulumiskindlus.
Miinuseks võib pidada vaid heledamate toonide puhul vedelike imavust.
Mustad ja tumedamat tooni graniidid on struktuurilt tihedamad ja vedelikke väga ei ima.
Inimkonna arenedes on aga graniidile tekkinud vägagi arvestatavad konkurendid, nendeks on kvarts ja keraamika.

KERAAMIKA on uus tõusev trend mille toonivalik ja pinnatöötluse võimalused arenevad jõudsalt. Keraamika plussideks on väga vastupidav pind kulumise, kriimude, vedelike ja kuumuse vastu.
Ainukeseks keraamika miinuseks võib ehk nimetada löögitaluvust, see on graniidist veidi nõrgem.

KVARTS on 93% ulatuses looduslikest mineraalidest valmistatud tehiskivi, millest on tänaseks saanud enimkasutatud köögitasapinna materjal.
Kui veel mõne aasta eest võis kvartsi miinuseks pidada selle kesist toonivalikut, siis tänaseks on tootearendus teinud meeletu hüppe ja see miinus on pööratud hoopis suureks plussiks.
Kvartsi toonivalik on tänaseks väga lai ja lisandunud on ka säbrulisi ja mustrilisi toone.
Ainukeseks kvartsi miinuseks võiks pidada  kuumataluvust, mis on tootja sõnul kuni 150° kuid kõikide materjalide puhul soovitame siiski kasutada kuuma poti puhul kuumaalust ja lõikamise jaoks lõikelauda.

Tegelikult on olemas veel ka neljas materjal mida on sisustuses palju kasutatud kuid just köögitasapinnaks me seda ei soovita.

MARMORit on läbi aegade ikka peetud külluse ja kvaliteedi sümboliks kuid eelmainitutele materjalidele jääb see kvaliteedis siiski alla.
Tänapäeval on küll palju erinevaid kaitsevahendeid mis peaksid marmori poorsust justkui parandama, aga tegelikult on see lühiajaline illusioon.
Vastutustundliku ettevõttena soovitame me küll marmorit kasutada vannitubades või mujal sisustuses kuid mitte köögitasapinnana.

Kokkuvõtlikult, tunnistame me eelmainitud materjalidest parimaks köögitasapinna materjaliks kvartsi. Selle hinna ja kvaliteedi suhe on tasakaalus ja toonivalik on piisavalt lai.

Grandecor OÜ-lt saate tellida täislahenduse, mis sisaldab kliendi nõustamist, mõõdistust, tootmist ja paigaldust.
Võtke julgesti ühendust meie klienditeenindajaga ja küsige personaalset pakkumist!

Saada meile hinnapäring

Juhul kui Te ei ole oma soovides päris veendunud ja vajate konsultatsiooni, siis jätke meile oma kontakt ning võtame Teiega ise ühendust.